این شرکت از یک کارخانه تولید خمیر از کاغذهای بازیافت بظرفیت ۲۰۵ تن در روز و یک کارخانه تولید مقوای پشت طوسی بظرفیت ۲۵۰ تن در روز تشکیل شده که در ذیل به شرح هرکدام از آنها می پردازیم.

شرکت کویر مقوای اردستان در سال ۱۳۸۸ در شهرستان اردستان واقع در استان اصفهان تاسیس گردید.فعالیت ایم شرکت تولید خمیر از کاغذهای ضایعاتی و بازیافتی و تولید مقوای پشت طوسی و سفید میباشد. و در حال حاضر ماشین آلات بخش خمیر در حال نصب می باشند. کارخانه در زمینی به وسعت ۱۳۰۰۰۰ متر مربع نصب خواهد شد. محصول این کارخانه مقوای پشت طوسی می باشد که عمدتا در تولید و ساخت انواع و اقسام جعبه از قبیل دستمال کاغذی، محصولات دارویی،خوراکی، بهداشتی و تزئینی و غیره به کار می رود. ظرفیت تولید این کارخانه ۷۵۰۰۰ تن در سال می باشد. که مقدار قابل توجهی از نیاز داخل کشور را تامین می نماید. یکی از مزیت های این طرح کاهش واردات و ممانعت از خروج ارز و استفاده از کاغذهای ضایعاتی و بازیافتی بعنوان مواد اولیه می باشد. این کارخانه در هنگام تولید و بهره برداری بصورت سه شیفت و ۲۴ ساعته کار خواهد نمود و تعداد پرسنل مورد نیاز به حدود ۴۵ نفر خواهد رسید. مواد اولیه پس از عبور و گذر از دستگاه های مختلف بصورت خمیر در آمده و سپس در ماشین کاغذ پس از انجام عملیات مکانیکی و فیزیکی بصورت مقوا از انتهای ماشین کاغذ خارج می شود. و بعلت ارزان بودن مواد اولیه بسیار مقرون به صرفه می باشد. این محصول بازار بسیار مناسب و گسترده در داخل دارد. مقوا نوعی کاغذ ضخیم می باشد که توانایی حفظ شکل گیری بیشتری نسبت به کاغذ معمولی دارد. از این مقوا به دلیل استحکام و انعطاف پذیری لازم بصورت عمده در صنعت بسته بندی مورد استفاده قرار میگیرد و هر متر مربع آن ۴۵۰ گرم وزن دارد.

کارخانه کویر مقوای اردستان اولین کارخانه در کشور با ۴ هد باکس تحت فشار اتومات با ۴ توری آبگیر تولیدات یکنواخت و قابل رقابتی تولید خ.اهد کرد

سیستم کنترلی PLC@DCS

لایه رویی با خمیر رنگبری شده و لایه های میانی از ضایعات مخلوط و کم ارزش و لایه زیری از خمیر جوهر زدایی شده و کتاب درسی و کاغذ چاپ و تحریر تغذیه خواهد شد و پس از طی مراحل شکل دهی و آبگیری ابتدا آهار سطحی داده شده و سپس جهت کوت و پوشش سطحی و عمقی وارد سیستم پوشش دهی یا کوتینگ می گردد مه بنا به مورد استفاده محصول مواد و فرمولاسیون خاص تزریق خواهد شد و سپس بنا به نوع محصول برش و بسته بندی می گردد. این کارخانه محصولات خود را هم بصورت رول و هم بصورت ورق وارد بازار می نماید.

شرکت کویر مقوا اردستان

اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل

تولید کننده مقوا پست طوسی و سفید’ 

چشم انداز

ما در تلاش هستیم تا با بکارگیری ضایعات کاغذی ، تولید کننده مقوا پشت طوسی باشیم. علاقه مندیم که استانداردهای تولیدی خود را منطبق با استانداردهای جهانی ارتقا بخشیم . توانمندی ما در گرو بکارگیری تکنولوژی مناسب، ارتقاء سطح دانش و یادگیری و ایجاد سازمانی هوشیار و حساس میباشد. معتقدیم که فعالیتهای ما در محیط کسب و کار باید به گونه ای ارزش آفرین باشدکه برند شرکت کویر مقوا اردستان را تبدیل به مفهومی پویا، خلاق و مسئول در محیط کسب و کار نماید. اعتقاد داریم که میبایست حافظ منافع همه ذینفعان سازمان باشیم و محدودیت های زیست محیطی را پاس بداریم وهمچنین در استفاده از منابع محدود آبی مسئولانه رفتار نماییم که در نهایت محصولات شرکت در موقعیتی پایدار و ارزشمند در میان مصرف کنندگان بتوانند بیش از گذشته جایگاه خود را حفظ و ارتقاء بخشند.

برای مشاهده تاریخچه کاغذ، اینجا را کلیک فرمایید.